Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SCE048SA3PS1B
SCE048SA3PS1B
5S-SCE048SA3PS1B
SCE048SA3PS1B
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | AC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 28 ~ 48V |
| Technology: | 2.9kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Pulse |
| Sound Pressure Level (SPL): | Short |
| Current - Supply: | 1 PPS |
| Height - Seated (Max): | - |
| other: | 65dB @ 28V,61cm,40mA,Top,UL,Panel Mount |