Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SCE048SA3FP1B
SCE048SA3FP1B
5S-SCE048SA3FP1B
SCE048SA3FP1B
AUDIO PIEZO IND 28-48V PNL MNT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SCE |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | AC |
| Voltage Range: | DC |
| Frequency: | - |
| Technology: | 28 ~ 48V |
| Operating Mode: | 2.9kHz |
| Duration: | Piezo |
| Sound Pressure Level (SPL): | Pulse |
| Current - Supply: | Fast |
| Height - Seated (Max): | UL |
| other: | 10 PPS,65dB @ 28V,61cm,40mA,cUL,- |