Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SCE048MD3FP1B
SCE048MD3FP1B
5S-SCE048MD3FP1B
SCE048MD3FP1B
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 28 ~ 48V |
| Technology: | 2.9kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Pulse |
| Sound Pressure Level (SPL): | Fast |
| Current - Supply: | 10 PPS |
| Height - Seated (Max): | - |
| other: | 75dB @ 28V,61cm,40mA,Top,UL,Panel Mount |