Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SCE048MD3ED5B
SCE048MD3ED5B
5S-SCE048MD3ED5B
SCE048MD3ED5B
AUDIO PIEZO IND 28-48V PNL MNT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SCE |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 28 ~ 48V |
| Technology: | 2kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Double Pulse |
| Sound Pressure Level (SPL): | 10 Sec On-Delay @ 5 PPS |
| Current - Supply: | 75dB @ 28V |