Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SCE048MA3SD5B
SCE048MA3SD5B
5S-SCE048MA3SD5B
SCE048MA3SD5B
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | AC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 28 ~ 48V |
| Technology: | 2.9kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Double Pulse |
| Sound Pressure Level (SPL): | 1 Min On-Time @ 5 PPS |
| Current - Supply: | 75dB @ 28V |