Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SCE048LD3CM1F
SCE048LD3CM1F
5S-SCE048LD3CM1F
SCE048LD3CM1F
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 28 ~ 48V |
| Technology: | 2.9kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Chime |
| Sound Pressure Level (SPL): | Repeating every 3 Sec |
| Current - Supply: | 85dB @ 28V |
| Height - Seated (Max): | Terminal Block |
| other: | 61cm,40mA,Top,-40C ~ 85C,Panel Mount,1.687 Dia (42.85mm) |