Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SCE028MD3ED5B
SCE028MD3ED5B
5S-SCE028MD3ED5B
SCE028MD3ED5B
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 16 ~ 28 V |
| Technology: | 2.9kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Double Pulse |
| Sound Pressure Level (SPL): | 10 Sec On-Delay @ 5 PPS |
| Current - Supply: | 75dB @ 16V |