Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SCE028MA3CM1B
SCE028MA3CM1B
5S-SCE028MA3CM1B
SCE028MA3CM1B
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | AC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 16 ~ 28 V |
| Technology: | 2.9kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Chime |
| Sound Pressure Level (SPL): | Repeating every 3 Sec |
| Current - Supply: | 75dB @ 16V |