Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SCE028LD3DT7S
SCE028LD3DT7S
5S-SCE028LD3DT7S
SCE028LD3DT7S
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 16 ~ 28 V |
| Technology: | 2.9kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Warble |
| Sound Pressure Level (SPL): | Fast |
| Current - Supply: | 7 WPS |
| Height - Seated (Max): | Panel Mount |
| other: | 85dB @ 16V,61cm,40mA,Top,-,Screw Terminal |