Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SCE028LA2CT1B
SCE028LA2CT1B
5S-SCE028LA2CT1B
SCE028LA2CT1B
AUDIO PIEZO IND 16-28V PNL MNT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SCE |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | AC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 16 ~ 28 V |
| Technology: | 2kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Single Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 85dB @ 16V |