Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SCE016LD3MG3S
SCE016LD3MG3S
5S-SCE016LD3MG3S
SCE016LD3MG3S
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 6 ~ 16V |
| Technology: | 2.95kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Pin Selectable |
| Sound Pressure Level (SPL): | Variable |
| Current - Supply: | 75dB @ 6V |
| Height - Seated (Max): | Screw Terminal |
| other: | 61cm,40mA,Top,-40C ~ 85C,Panel Mount,Quick Connect Tab - 0.250 (6.35mm) |