Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SCE016LD3CM1S
SCE016LD3CM1S
5S-SCE016LD3CM1S
SCE016LD3CM1S
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 6 ~ 16V |
| Technology: | 2.9kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Chime |
| Sound Pressure Level (SPL): | Repeating every 3 Sec |
| Current - Supply: | 85dB @ 6V |
| Height - Seated (Max): | Screw Terminal |
| other: | 61cm,40mA,Top,-40C ~ 85C,Panel Mount,Quick Connect Tab - 0.250 (6.35mm) |