Home All Products Audio Products Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SC250DPR
SC250DPR
5S-SC250DPR
SC250DPR
AUDIO PIEZO IND 60-150V PNL MNT
Product Description
Packaging:Bulk
Series:SC
Driver Circuitry:Indicator
Input Type:Internally Driven
Voltage - Rated:AC
Voltage Range:DC
Frequency:-
Technology:60 ~ 150V
Operating Mode:2kHz
Duration:Piezo
Sound Pressure Level (SPL):Pulse
Current - Supply:Fast
Height - Seated (Max):-
other:2 ~ 10 PPS,60dB @ 60V,61cm,5 ~ 16mA,-,Panel Mount
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated