Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SBT12MMDPC
SBT12MMDPC
5S-SBT12MMDPC
SBT12MMDPC
AUDIO PIEZO INDICATOR 9-12V TH
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 9 ~ 12V |
| Technology: | 2.075kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Pin Selectable |
| Sound Pressure Level (SPL): | Variable |
| Current - Supply: | 85dB @ 9V |
| Height - Seated (Max): | Through Hole |
| other: | 10cm,15 ~ 20mA,Top,-30C ~ 65C,Medical,PC Pins |