Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SBT12M0PC
SBT12M0PC
5S-SBT12M0PC
SBT12M0PC
AUDIO PIEZO INDICATOR 9-12V TH
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 9 ~ 12V |
| Technology: | 2.075kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Single Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 85dB @ 9V |