Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. SBS12M0FL
SBS12M0FL
5S-SBS12M0FL
SBS12M0FL
AUDIO MAGNETIC IND 9-12V CHASSIS
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 9 ~ 12V |
| Technology: | 2.075kHz |
| Operating Mode: | Magnetic |
| Duration: | Single Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 95dB @ 9V |