Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. PLD-27A35PQ
PLD-27A35PQ
5S-PLD-27A35PQ
PLD-27A35PQ
AUDIO PIEZO INDICATOR 3-24V TH
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PLD |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | 12V |
| Frequency: | 3 ~ 24V |
| Technology: | 3.5kHz |
| Operating Mode: | Piezo (with Feedback) |
| Duration: | Pin Selectable |
| Sound Pressure Level (SPL): | Variable |
| Current - Supply: | 95dB @ 12V |
| Height - Seated (Max): | PC Pins |
| other: | 30cm,10mA,Top,-20C ~ 70C,Through Hole,1.181 Dia (30.00mm) |