Alarms, Buzzers, and SirensMurata Electronics North America PKM17EPPH4001-B0
PKM17EPPH4001-B0
5S-PKM17EPPH4001-B0
PKM17EPPH4001-B0
AUDIO PIEZO TRANSDUCER 25V TH
| Voltage - Rated: | Zero-Peak Signal |
| Voltage Range: | 1.5V |
| Frequency: | 25V (Max) |
| Technology: | 4kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Ringer |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 72dB @ 1.5V |
| Height - Seated (Max): | PC Pins |
| other: | 10cm,-,Top,-20C ~ 70C,Through Hole,0.669 Dia (17.00mm) |