Alarms, Buzzers, and SirensMurata Electronics North America PKM17EPP-2002-B0
PKM17EPP-2002-B0
5S-PKM17EPP-2002-B0
PKM17EPP-2002-B0
AUDIO PIEZO TRANSDUCER TH
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PK |
| Driver Circuitry: | Transducer |
| Input Type: | Externally Driven |
| Voltage - Rated: | Zero-Peak Signal |
| Voltage Range: | 3V |
| Frequency: | - |
| Technology: | 2kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Ringer |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 70dB @ 3V |
| Height - Seated (Max): | PC Pins |
| other: | 10cm,-,Top,-20C ~ 70C,Through Hole,0.669 Dia (17.00mm) |