Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. PK-35A29WQ
PK-35A29WQ
5S-PK-35A29WQ
PK-35A29WQ
AUDIO PIEZO INDICATOR 3-24V CHAS
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PK |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | 12V |
| Frequency: | 3 ~ 24V |
| Technology: | 2.9kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Single Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 95dB @ 12V |