Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. PK-35A29W-24VQ
PK-35A29W-24VQ
5S-PK-35A29W-24VQ
PK-35A29W-24VQ
AUDIO PIEZO IND 12-28V CHASSIS
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PK |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | 24V |
| Frequency: | 12 ~ 28V |
| Technology: | 2.9kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Single Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 95dB @ 24V |