Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. PK-27N35PSQ
PK-27N35PSQ
5S-PK-27N35PSQ
PK-27N35PSQ
AUDIO PIEZO INDICATOR 3-28V TH
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PK |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | 12V |
| Frequency: | 3 ~ 28V |
| Technology: | 3.5kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Single Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 90dB @ 12V |
| Height - Seated (Max): | PC Pins |
| other: | 30cm,8mA,Top,-20C ~ 70C,Through Hole,1.181 Dia (30.00mm) |