Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. PK-27A35EPDYQ
PK-27A35EPDYQ
5S-PK-27A35EPDYQ
PK-27A35EPDYQ
AUDIO PIEZO IND 3-15V PNL MNT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PK |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | 12V |
| Frequency: | 3 ~ 15V |
| Technology: | 3.5kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Single Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | Visual Indicator |
| Current - Supply: | - |
| Height - Seated (Max): | Panel Mount |
| other: | 95dB @ 12V,30cm,18mA,Top,-,Screw Terminal |