Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. PK-26N04P-06AQ
PK-26N04P-06AQ
5S-PK-26N04P-06AQ
PK-26N04P-06AQ
AUDIO MAGNETIC IND 4-8V CHASSIS
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PK |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | 6V |
| Frequency: | 4 ~ 8V |
| Technology: | 450Hz |
| Operating Mode: | Magnetic |
| Duration: | Single Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 95dB @ 6V |
| Height - Seated (Max): | Flange |
| other: | 10cm,40mA,Top,-30C ~ 70C,Panel Mount,Quick Connect Tab - 0.102 (2.60mm) |