Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. PK-16N04WA-12Q
PK-16N04WA-12Q
5S-PK-16N04WA-12Q
PK-16N04WA-12Q
AUDIO MAGNETIC IND 8-16V CHASSIS
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PK |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | 12V |
| Frequency: | 8 ~ 16V |
| Technology: | 400Hz |
| Operating Mode: | Magnetic |
| Duration: | Single Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 85dB @ 12V |