Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. PK-12N40PEDYQ
PK-12N40PEDYQ
5S-PK-12N40PEDYQ
PK-12N40PEDYQ
AUDIO PIEZO INDICATOR 3-15V TH
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PK |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | 12V |
| Frequency: | 3 ~ 15V |
| Technology: | 4.1kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Single Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | Visual Indicator |
| Current - Supply: | - |
| Height - Seated (Max): | Through Hole |
| other: | 83dB @ 12V,10cm,12mA,Top,-,PC Pins |