Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. PF-27A25PSQ
PF-27A25PSQ
5S-PF-27A25PSQ
PF-27A25PSQ
AUDIO PIEZO INDICATOR 3-24V TH
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PF |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | 12V |
| Frequency: | 3 ~ 24V |
| Technology: | 2.5kHz |
| Operating Mode: | Piezo (with Feedback) |
| Duration: | Pulse |
| Sound Pressure Level (SPL): | Fast |
| Current - Supply: | 3 PPS |
| Height - Seated (Max): | Through Hole |
| other: | 95dB @ 12V,30cm,15mA,Top,-,PC Pins |