Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. PB-12N23P-01Q
PB-12N23P-01Q
5S-PB-12N23P-01Q
PB-12N23P-01Q
AUDIO MAGNETIC IND 1.25-2.5V TH
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PB |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | 1.5V |
| Frequency: | 1.25 ~ 2.5V |
| Technology: | 2.3kHz |
| Operating Mode: | Magnetic |
| Duration: | Single Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 80dB @ 1.5V |
| Height - Seated (Max): | PC Pins |
| other: | 10cm,25mA,Top,-20C ~ 70C,Through Hole,0.472 Dia (12.00mm) |