Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. PB-1222PE-12Q
PB-1222PE-12Q
5S-PB-1222PE-12Q
PB-1222PE-12Q
AUDIO MAGNETIC TRANSDUCER 9-15V
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PB |
| Driver Circuitry: | Transducer |
| Input Type: | Externally Driven |
| Voltage - Rated: | Peak-Peak Signal |
| Voltage Range: | 12V |
| Frequency: | 9 ~ 15V |
| Technology: | 2kHz |
| Operating Mode: | Magnetic |
| Duration: | Single Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 85dB @ 12V |
| Height - Seated (Max): | PC Pins |
| other: | 10cm,55mA,-,-20C ~ 70C,Through Hole,0.472 Dia (12.00mm) |