Alarms, Buzzers, and SirensMallory Sonalert Products Inc. MSE14LCM3S
MSE14LCM3S
5S-MSE14LCM3S
MSE14LCM3S
AUDIO PIEZO INDICATOR 7-14V TH
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MSE |
| Driver Circuitry: | Indicator |
| Input Type: | Internally Driven |
| Voltage - Rated: | DC |
| Voltage Range: | - |
| Frequency: | 7 ~ 14V |
| Technology: | 3.9kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Chime |
| Sound Pressure Level (SPL): | Repeating every 1 Sec |
| Current - Supply: | 85dB @ 7V |
| Height - Seated (Max): | PC Pins |
| other: | 30cm,50mA,Top,-40C ~ 65C,Through Hole,0.906 L x 0.906 W (23.00mm x 23.00mm) |