Alarms, Buzzers, and SirensPanasonic Electronic Components EAF-12RF04C
EAF-12RF04C
5S-EAF-12RF04C
EAF-12RF04C
AUDIO MAGNETIC TRANSDUCER TH
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | EAF |
| Driver Circuitry: | Transducer |
| Input Type: | Externally Driven |
| Voltage - Rated: | Zero-Peak Signal |
| Voltage Range: | 1.5V |
| Frequency: | - |
| Technology: | 2.048kHz |
| Operating Mode: | Magnetic |
| Duration: | Single Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 86dB @ 1.5V |
| Height - Seated (Max): | PC Pins |
| other: | 100cm,-,Top,-,Through Hole,0.472 Dia (12.00mm) |