CPT-3095C-300
5S-CPT-3095C-300
CPT-3095C-300
AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V CHAS
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | CPT |
| Driver Circuitry: | Transducer |
| Input Type: | Externally Driven |
| Voltage - Rated: | Peak-Peak Signal |
| Voltage Range: | 10V |
| Frequency: | 30V (Max) |
| Technology: | 2.5kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Single Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 86dB @ 10V |