CPT-1495CI-300
5S-CPT-1495CI-300
CPT-1495CI-300
AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | CPT |
| Driver Circuitry: | Transducer |
| Input Type: | Externally Driven |
| Voltage - Rated: | Peak-Peak Signal |
| Voltage Range: | 10V |
| Frequency: | 30V (Max) |
| Technology: | 4.25kHz |
| Operating Mode: | Piezo |
| Duration: | Single Tone |
| Sound Pressure Level (SPL): | - |
| Current - Supply: | 84dB @ 10V |